Tématické balíčky vín - FAMIGLIA TINAZZI - PRIMITIVO DI MANDURIA | E-SHOP PRAHAVINO.CZ

Ciao
Tel: 776 833 558
Ciao
Ciao
Ciao
Velkoobchod / Maloobchod
Přejít na obsah

KOLEKCE FAMIGLIA TINAZZI
Rafinovaný výběr vín z produkce rodinného vinařství Tinazzi (FAMIGLIA = RODINA) představuje ušlechtilé odrůdy z oblasti Veneto (2 vína) a Apulie (4 vína).
Vlajkovou lodí balíčku je víno Primitivo di Manduria IMPERIO LXXIV DOP, které se železnou pravidelností sklízí úspěch na vinařských soutěžích. Primitivo di Manduria Byzantium DOP a Negroamaro Megale IGP zaujmou tmavou červenou barvou, velmi bohatou vůní a dobrou viskozitou. Se svými 14-14,5% alk. jsou určeny pro milovníky silných, plných, hutných červených vín. Primitivo Sentieri Infiniti IGP uzavírá výběr vín z jihu Itálie. Kam vedou "Nekonečné cesty" (Sentieri Infiniti)? To jest otázka, kterou si pokládají nejen cestovatelé :)

Zástupce vinařské oblasti Veneto, Cabernet Sauvignon - Merlot Dugal IGP, je skvěle vyrobená kupáž ze známých modrých odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Název vína téměř poeticky odkazuje na silný charakter obou rév. Obě dominantní odrůdy se v tomto vínu "střetávají" podobným způsobem, jako "2 kohouti v 1 hospodářství". Označení DUGAL znamená 2 GALLI (tzn. 2 kohouti). Corvina Verona IGP, která pochází také z vinařské oblasti Veneto, je méně známou, ale o to více důležitou odrůdou. Používá se k výrobě ikonických italských vín oblasti Veneto, jako např. Amarone della Valpolicella. Vyznačuje se bohatostí ve vůni i v chuti, plnou strukturou a dlouhým závěrem.
Sečteno a podtrženo, tato kolekce je určena pro ty, kteří v degustaci hledají nezapomenutelné emoce a příběh. Zkuste a pochopíte.

Víni Astoria


Primitivo di Manduria Imperio LXXIV
provází tmavá červená barva s granátovými odlesky. Má výrazný buket s tóny zralého červeného ovoce, koření, kakaa a balzamika. V chuti je plné, harmonické,
sametové s dobrou perzistencí a překrásně dlouhým závěrem. Chuťový vjem sušeného ovoce. Zraje 12 měsíců v dubových sudech.
Doprovodí hovězí a skopové maso, sýry a těstovinové pokrmy.Vino Dugal IGP
zraje 8 měsíců v sudech. Víno má tmavou červenou barvu. Buket je výrazný, vínový s tóny červeného bobulového ovoce a koření.
Chuť  je krásně plná, zakulacená a perzistentní. Skvěle doplní červené maso, vyzrálé sýry a pokrmy z těstovin.Megale Negroamaro IGP
se prezentuje tmavou, až temnou červenou barvou. Vůně je velmi bohatá s ovocnými i kořenitými tóny, z nichž nejvýraznější jsou stopy višně, švestek a skořice.
Na patře je harmonické a zakulacené. Těžší, robustní víno, které odráží charakter odrůdy Negroamaro. Dlouhý závěr. Zraje 8 měsíců v barikových sudech.


Byzantium Primitivo di Manduria DOP
má temnou červenou barvu s granátovými odlesky. Ve vůni je výrazné, opulentní, s tóny červeného zralého ovoce a švestek. Vínový nádech doplňuje paletu aromat.
Chuť je krásně zaoblená, harmonická s ovocným závěrem. Zraje 8 měsíců ve dřevě. Hodí se k červenému masu ve všech úpravách.Víno Corvina Verona IGP
má zářivou červenou barvu. Vůně je kořenitá, bohatá s tóny červeného ovoce a třešní. Na patře je sametové, vyvážené, plné s dobrou perzistencí.
Zraje 8 měsíců v dubových sudech. Zajímavá odrůda, kterou stojí za to ochutnat, už jen proto, že bývá základem pro ikonické Amarone della Valpolicella.Primitivo Sentieri Infiniti IGP
upoutá širokou, výraznou, odrůdově  typickou, vůní s tóny červeného ovoce, švestek a višní. Má jasnou červenou barvu. Chuť je harmonická, vyvážená se zaoblenými
taniny a dlouhým závěrem. Zraje 6 měsíců v dubových sudech. Hodí se k červenému pečenému masu.Všechna vína na této stránce obsahují alergen oxid siřičitý.  

info@prahavino.cz
ZKUSTE A POCHOPÍTE
musíte ochutnat odrůdu
vybranou pro oslavy zvolení papeže
Benedikta XIII (rok 1724)
info@prahavino.cz
© 2009 - 2024  Chuť Itálie s.r.o  -  IČO: 29089298  -  DIČ: CZ29089298
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
Tel: 776 833 558
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
Chuť Itálie s.r.o   IČO: 29089298   DIČ: CZ29089298
info@prahavino.cz
Tel: 776 833 558
Bezpečná platba
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let
Návrat na obsah